Plany Pracowni BORDO na 2017 rok


Nie robię noworocznych postanowień, bo nie wierzę w dalekosiężne plany. Rok to prawie wieczność.
Dlatego zrobiłam po prostu zestaw pomysłów, które chcę zrealizować. Spece mówią, że trzeba dodać datę, to będzie dobry plan. Tyle, że nie da się przewidzieć, ile czasu zajmie amatorowi nauczenie się np. tworzenia tutoriali na YouTube? Kto wie? Ja nie wiem, więc nie zaprzątam sobie tym głowy.

Ściana planowania

Spisałam pomysły, które mam zamiar zrealizować. Jestem wzrokowcem, więc chcę mieć na widoku sprawy do załatwienia. Wygląda tak (foto z komórki w pochmurny dzień):sciana_planowania_pracowniabordoRóżowy kolor jest prawie przypadkowy: pod ręką miałam tylko różowiutki. Latem prowadziłam warsztat „Zrób swój notes – na różowo”, więc troszkę go zostało.
Kolor różowy kojarzy mi się również z różowymi okularami, optymistycznym spojrzeniem, nadzieją, że kolejna próba, to kolejna szansa na zmianę i dotarcie do celu.kartki_planowanie_pracowniabordoJestem typem generatora pomysłów, więc jak tylko mam kartkę  i coś do pisania piszę, notuję, wymyślam, a z każdą minutą widzę więcej możliwości, metod, tematów. Mogę tak bez końca.

A teraz zdradzę Wam kilka pomysłów, które zaskoczyły mnie najbardziej.

FILM. Mam w planach realizację filmów animowanych, gdzie papier będzie podstawowym materiałem. Mój ulubiony papier czerpany Pergaminus będzie udawał futro, pióra, papier, tkaninę, drewno. Tak!
Pierwsza postać, Pan Kurak, już się pojawił. Żonę nawet ma, Panią Kurakową. Kurakowie to dziwaki. Kuro-gęsio-ptaki. On nosi pasiaste rajtki, ona lubi kozaczki ze złotymi guzikami. Cyrkownie, panie, cyrkownie!pan_i_pani_kurak_pracowniabordoPORADNIK. Druga nowa rzecz: konkretnie rozbudowany dział poradnikowy. Wpisy+filmy instruktażowe z kategorii: „jak zrobić…” Będzie o papierach, narzędziach, akcesoriach, zakupach.

WYWIADY. No i trzecia, najbardziej przeze mnie wyczekiwana sprawa: seria wywiadów i reportaży o twórcach. Chciałabym odwiedzić moich idoli, osoby, które mnie inspirują, miejsca gdzie powstają piękne rzeczy. Nieoczekiwanie rozpoczęłam naukę w Akademii Dziennikarstwa na PWTW w Warszawie. Praktycy, pasjonaci są moimi wykładowcami. Wszystkie zajęcia są praktyczne, trenujemy konkretne umiejętności. Tworzenie depeszy, obsługa kamery, mikrofonu, programów graficznych, projektowanie – wszystko to chcę wykorzystać dla rozwoju moich dotychczasowych umiejętności.
Pracownia BORDO będzie nie tylko warsztatem rzemieślniczym. Tutaj powstaną treści, które mają inspirować, uczyć rzemiosła. Wskażę gdzie jest wiedza i narzędzia do pracy.

Chcę się uczyć

I jeszcze kolejna rzecz: chcę wiedzieć więcej o różnych technikach pracy. Jeśli macie namiary na ciekawe szkolenia i warsztaty o renowacji, drukowaniu, zdobieniu papieru, stolarstwie, malowaniu, rysunku odręcznym, projektowaniu, pisaniu, to proszę o wiadomość. Może być w komentarzu pod tym postem, można też mnie zaczepić emailem: ula@pracowniabordo.pl

Reklamy

Napisz do mnie :)

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Google+

Komentujesz korzystając z konta Google+. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

Connecting to %s