Książeczka – Na majówkę! DIY


Książeczka „Majówka” wygląda tak:

Książeczka "Majówka"

Gazetka z Rossmanna. Treść banalna (jaki szampon wybrać i jaki makijaż modny będzie tego lata), za to zdjęcia były całkiem przyzwoitej jakości, ocaliłam.

Do produkcji książeczki były potrzebne: szara tektura (ostatnie, okładkowe kartki w blokach do rysowania przycięte do formatu A5), nożyczki, taśma klejąca, głowa i ręce.

Abc ile

Powstała książeczka dla dzieciaka w wieku 2-3 lata.

Wiem i koniec

Taśma klejąca nie jest idealnym spoiwem, ale ma duuuży plus: jak dzieciak ma brudne łapki (a ma prawie zawsze) i do tego lubi się ślinić – taśma klejąca działa idealnie – ochroni przed mokrym i brudnym. Poza tym sprytne paluszki nie oderwą obrazka. Wszytko zostanie na swoim miejscu do końca świata.

Spróbuj i Ty! Weź gazetę z dobrymi zdjęciami, zapomnij o czym była, potraktuj ilustracje jak materiał na nową opowieść. Poukładaj obrazki i napisy tak, żeby zamakietować na kartkach prawie prawdziwy wygląd. Potem przyklej każdy element do kartek małymi kawałkami taśmy. Na koniec całość, na okrętkę, oklej szeroką taśmą klejącą. Wymaga to trochę precyzji, bo na dużej powierzchni taśma lubi złapać pęcherzyki powietrza, zawinąć się itp. Nie zrażaj się, próbuj do skutku! Kartki połącz tak, jak się skleja naderwane kartki w książkach. Grzbietu nie chciało mi się robić. Chciało mi się mieć książeczkę.

Aha. Będzie tak, że masz więcej obrazków niż miejsca na kartkach. Będzie szkoda zostawić takie ładniutkie zdjęcia. Ale skoro nie pasują o opowieści, to czemu Ci ich żal? Wyrzuć albo odłóż do teczki z wycinkami. Może przyda się do innej pracy.

Następnym razem pokażę pierwszą moją książkę dla Z. Była to opowieść o ogrodzie. Wtedy pod nożyczki poszła gazetka z Leroy Merlin o wiosennych grabiach, taczkach i nasionkach. Cudo. Przejechała z nami całą Europę i nie znudziła się dzieciakowi.

Reklamy

Napisz do mnie :)

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Google+

Komentujesz korzystając z konta Google+. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

Connecting to %s